V roku 2015 bolo doručených do Kancelárie spolupráce s praxou celkovo 42 Oznámení pôvodcov o vytvorení nového predmetu priemyselného vlastníctva a boli to najmä zamestnanci zo SjF, FEI, MTF, ale aj FCHPT a SvF (pre porovnanie v roku 2014 bol celkový počet Oznámení 9).
Z tohto počtu bolo podaných na Úrad priemyselného vlastníctva SR:
- 7 patentových prihlášok (v roku 2014 boli podané 3)
- 15 prihlášok úžitkových vzorov (v roku 2014 ich bolo 5)

Taktiež boli podané 2 medzinárodné prihlášky a 1 Európska patentová prihláška.

Zvýšil sa aj počet ponúkaných licencií na aktuálnych 26, ktoré sú zverejnené a priebežne aktualizované, ponuka licencií tu.

Minulý rok sa uskutočnilo aj niekoľko zaujímavých podujatí:
- 26.5.2015 organizovala Kancelária spolupráce s praxou seminár - Úvod do problematiky priemyselných a autorských práv pre vedecko-výskumných pracovníkov a doktorandov FEI a FIIT

- 5.9.2015 nadobudla účinnosť Zmluva o združení a vytvorení Národného centra transferu technológií SR so zmluvnými stranami Centrum vedecko-technických informácií SR, Slovenská technická univerzita, Slovenská akadémia vied, Technická univerzita v Košiciach, Technická univerzita vo Zvolene, Univerzita Komenského, Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Prešove, Žilinská univerzita, Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre

- 7.10.2015 sa uskutočnila konferencia NITT 2015 - Transfer technológií na Slovensku a v zahraničí, na ktorej Kancelária spolupráce s praxou získala cenu za najlepšie realizovaný transfer technológií za rok 2015. Na tejto konferencii získal ocenenie aj doc. Ing. František Duchoň, PhD. a kol. v kategórií „Prístup inovátora k realizácií transferu technológií".

- 27.11.2015 sa uskutočnila v priestoroch STU Medzinárodná konferencia - Ochrana duševného vlastníctva v podmienkach vysokých škôl, ktorú organizovala Svetová organizácia duševného vlastníctva WIPO, Úrad priemyselného vlastníctva SR a STU.

Aktívne prebiehalo aj informovanie o ochrane predmetov priemyselného vlastníctva a transfere technológií na jednotlivých ústavoch SjF, následne na FCHPT a bude pokračovať aj na ostatných fakultách univerzity.