V máji 2022 sa zástupkyne Know-how centra STU, Lucia Rybanská a Natália Molnárová, ako členky združenia lES ČRS (Licensing Executives Society Česká republika a Slovensko) zúčastnili na výročnej konferencii LESI v Benátkach. Konfrencia sa uskutočnila po dlhšej odmlke fyzicky v dňoch 8. - 10. mája 2022.

Hlavnou témou 2022 bolo: "BACK TO LICENSING: RESTARTING BUSINESS AND FUELING INNOVATION"
Medzinárodná konferencia bola veľmi prínosná s ohľadom na odbornosť jej účastníkov a prezentujúcih, a taktiež vďaka vhodnému výberuaktuálnych tém a trendov v oblasti transferu technológií a duševného vlastníctva vo všeobecnosti.

Mgr. Natália Molnárová a JUDr. Lucia Rybanská

Medzi najzaujímavejšie prednáškové bloky patril workshop University Tech Transfer, ktorý moderoval vedúci transferu technológií na Turínskej polytechnickej univerzite v Taliansku Shiva Loccisano. Krátke prezentácie, ktoré odzneli počas tohto bloku, boli zamerané na vývoj technológií v časoch pandérmie a súvisiace problémy a príležitosti, ktoré so sebou priniesla pandémia v oblasti transferu technológií a licencovania.

Ďalším bol prednáškový blok Female Entrepreneurs, Supporting Female Entrepreneurship to Advance Innovation, ktorý priniesol krátke prezentácie na tému žien v podnikaní. Konkrétne J.Ritter z USA (Office of Technology Licensing), P. Demain z USA (Flame Bioscences), B. Lins z Brazílie (Hallem Advogados) a C. Hijosa zo Španielska (finalistka súťaže EPO European Inventor Award). Prezentácie boli zamerané na skúsenosti jednotlivých rečníkov na ich ceste za vlastným podnikaním.

Zástupcovia LES ČRS

Informácie o podujatí sú dostupné na https://lesi2022.org/

Autorka: JUDr. Lucia Rybanská

Účasť na podujatí bola podporená CVTI SR a financovaná v rámci implementácie národného projektu Národná infraštruktúra pre podporu transferu technológií na Slovensku II - NITT SK II(Investícia do Vašej budúcnosti/ tento projekt je podporený z Európskeho fondu regionálneho rozvoja / www.opii.gov.sk).